П`ятниця, 29.03.2024, 10:45Вітаю Вас Гість | RSS
Наш сайт "Бубнівська ЗОШ "
Меню
Новини сайта








Міні-чат
50
Опитування
1. Який фрукт Ви найчастіше вживаєте?
Всього відповідей: 25

Каталог файлов


Головна » Файли » Педагогічні доробки » Катренич О.Ф

Ми на теренах Всесвітньої мережи [4]
Свідерська С.О [20]
Подзізей В.А [1]
Мужик М.В [19]
Катренич О.Ф [25]
Чорнобай Н.П [27]
Лизун С.В [3]
Рибіцька Л.В [2]
Потирук Л.В [1]
Ятчук В.І [1]
Будцев С.Є [1]
Головенко Л.В [2]
Хомюк Н.В [1]
Головенко Н.Ф [5]
Приступа В.В [20]
Ткачук О.Л [5]
Крупка П.В [1]
Чипинюк .О.В [1]
Федонюк Т.М [2]
Проскура М.В [0]
Лисенко Ю.Р [0]
Володіна Н.М [3]


Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Змінювання іменників за зразком «один – багато».
[ Викачати з сервера (21.2 Kb) ] 02.11.2016, 20:35

Тема. Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Змінювання іменників за зразком «один – багато». Складання речень.

Мета: ознайомити учнів із формами іменників в однині і множині (без уживання термінів); збагачувати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення, зорову пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до електроенергії.

Обладнання: малюнки, «чарівна паличка», сюжетний малюнок.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Уже дзвінок нам дав сигнал,

І на урок він нас покликав.

Отож, часу не витрачаймо,

Роботу швидше починаймо.

  • Ми любимо яскраве сонечко, воно посміхається нам. Посміхнемося ж і ми йому і один одному. Хай це додасть нам гарного настрою, бо від нього залежатиме продуктивність на уроці.

А тепер покажіть, який настрій у вас. (смайлики.) От і добре, починаємо урок, а працюватимемо ми під девізом «Чим важче завдання, тим дорожча перемога».

 

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1. Перевірка домашнього завдання.
  2. Ігровий момент.

До нас на урок завітала сьогодні поважна гостя. Без неї неможливо вивчати українську мову. Це охайна і красива дівчинка-панночка Каліграфія. Прийшла вона не просто так, а буде весь урок спостерігати, як каліграфічно ми пишемо в зошитах і старанно працюємо на уроці.

 

  1. Каліграфічна хвилинка.

На знак поваги до нашої гості й за традицією почнемо працю з каліграфічної вправи.

 

  1. Вибірковий диктант.

(Двоє учнів працює на картках).

І варіант  виписує слова, які відповідають на питання хто?

ІІ – що?

Дятел, береза, озеро, сорока, школа, лікар.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Гра «Знайди зайве слово».

(Виставляю предметні малюнки).

Коник, кролик, поросятка, котик.

  • Яке слово зайве? Чому?
  • Назву кількох предметів означає?

 

ІV. Повідомлення теми уроку.

  • Слова, що відповідають на питання хто? або що? Можуть означати назви одного або багатьох предметів. Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розрізняти такі слова, змінювати їх за зразком.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота за сюжетним малюнком.

- Яких предметів на малюнку зображено багато?

- А яких по одному?

- Які питання до них можна поставити?

 

  1. Робота з підручником.
  1. Вправа 196.
  • Що зображено на малюнку?
  • За допомогою чого працюють ці прилади?
  • Які правила безпечної поведінки з електроприладами ви пам’ятаєте?
  • Змініть ці слова, щоб вони означали багато предметів.

(Записують парами біля дошки і в зошити. Зразок:холодильник – холодильники.)

 

  1. Фізкультхвилинка

Хматки сонечко закрили,

Слізки дрібнії зронили.

Ми ті слізки позбираємо,

У травичці пошукаємо.

Пострибаємо, як звірята.

Політаємо, як пташки.

Потанцюємо ще трішки,

Розімнемо руки, ніжки.

Всі веселі – от чудово!

За роботу сіли знову!

 

  1. Колективна робота на вправою 198.
  • Прочитайте текст. Що нового дізналися про електрику?
  • Чому необхідно дбайливо ставитися до електроенергії?
  • Виділені назви предметів змініть за зразком і запишіть. (Записують з коментуванням.)

 

  1. Словникові вправи «Збагати свій словник».

Вправа 198 (4).

  • Відгадування загадки. (Вимикач)
  • Запам’ятовування слів: увімкнути, вимкнути, вимикати, вимикач.
  • Складання речень (усно).

 

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Вибіркове списування.

Яблука, ручка, дерево, зошити, квіти, лінійка.

І варіант виписує слова, що означають один предмет.

ІІ – слова, що означають багато предметів.

 

  1. Гра «Чарівна паличка».

Учень називає слово в однині та передає «чарівну паличку» сусідові по парті, який називає це слово в множині, гра триває.

 

  1. Гра «Впізнай назву предмета за описом».
  • Впізнати предмет. Поставити запитання. Змінити за зразком.
  • Струнка, білокора, ошатна… (берізка).
  • Сірий, косий, боягузливий.. (зайчик).
  • Кругле, стигле, соковите… (яблуко).

 

VІІ. Домашнє завдання.

Вправа 200.

 

VІІІ. Підсумок уроку.

  • Назвіть слово, яке означає один предмет. Змініть його.
  • Подивіться на свої записи в зошитах. Хто писав старанно, чисто?
  • Кому подобається його каліграфія?

За вами весь час стежила панночка Каліграфія. Для того, щоб ви завжди писали чисто й охайно, пам’ятали про культуру запису, любили та вивчали рідну українську мову, наша гостя дарує вам свої записи.

  • Прочитайте разом слова панночки Каліграфії: «Спасибі за дбайливе ставлення до рідної мови».
  • Покажіть, який настрій у вас тепер?
  • Молодці! Дякую за роботу!

.

Категорія: Катренич О.Ф | Додав: Smile
Переглядів: 1837 | Завантажень: 39 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входа

Будьмо!!!
Фото і відео










Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сегодня сайт посетили