П`ятниця, 19.04.2024, 19:37Вітаю Вас Гість | RSS
Наш сайт "Бубнівська ЗОШ "
Меню
Новини сайта








Міні-чат
50
Опитування
1. Який фрукт Ви найчастіше вживаєте?
Всього відповідей: 25

Каталог файлов


Головна » Файли » Для батьків » Пам'ятки

Тести для батьків [4]
Тести для дітей [1]
Пам'ятки [7]


Правила для батьків
14.03.2012, 01:50

Як усунути конфлікти між дітьми.

Правило 1. Замість того, щоб намагатися не звертати увагу на негативні почуття дитини по відношенню до  брата чи сестри, усвідомте їх самі і допоможіть усвідомити дитині. Назвіть передбачуване вами почуття дитини, покажіть, що ви його розумієте. Розуміння почуттів, поняття їх --  цілюще для дітей, і для батьків. Можна зробити і більше. Якщо ви назвете вголос не здійснювані бажання дитини (через що і виникає нелюбов до "суперника” – перешкоді для бажань), так ще і виразите своє співчуття, це принесе емоційне полегшення. Це може допомогти дитині зрозуміти, що саме його тривожить і засмучує: не появу нового братика чи сестри, а страх утратити те почуття захищеності, що давало впевненість у вашій винятковій, абсолютній любові до нього.

          Коли від дітей вимагаєте гарних почуттів по відношенню один до одного, у них лише підсилюються негативні почуття. Коли ви дозволяєте дитині випробувати негативні почуття – вислухуєте його спокійно, показуєте, що розумієте його почуття, це приведе до появи позитивних почуттів.

 

Правила 2. Постарайтеся допомогти дітям знайти безпечний і нешкідливий вихід для їхніх негативних почуттів: привчайте їх виражати свої почуття в символічній формі (малюнок, ліплення, лист, вірші і т.п.). А не в лайці, бійках. Саме цьому і треба навчити дитини: усвідомлювати своє почуття і вміти його конструктивно і безпечно виразити, а не забороняти собі це почуття випробувати на іншому. Коли дитині потрібно виявити свої почуття, поставте його перед вибором шляху вираження і допоможіть знайти найбільш конструктивний для даної ситуації. Ця навичка – не миттєва реакція лементу чи бійки, а пошук конструктивного способу справитися з проблемою – допоможе йому й у майбутньому.

 

Правило 3. Втручаючись в бійки, припиняйте їх негайно, але при цьому намагайтеся не займатися з'ясуванням того, хто кривдник, хто жертва. Приділіть увагу постраждалій дитині, виразіть віру в здатність дітей самостійно вирішувати свої суперечки без бійки. Не привчайте дітей до того, щоб їхню суперечку  вирішували батьки, заохочуйте їхнє самостійне вирішення проблем.

Треба постаратися не тільки перервати і заборонити бійку, але і підказати, як можна більш спокійно  розв'язати конфлікт, чи переключити увагу дітей на загальну справу для обох, що влаштовує їх.

 

Правило 4. Намагайтесь не жадати від дітей прояву любові до себе. Ваша модель поводження повинна бути постійно перед очима дитини.

 

Правило 5. Поставтеся до негативних почуттів дитини як до природних почуттів, а не як лиховісним ознакам того, що дитина зла, заздрісна, погана. Важливо зрозуміти: дитина не винна у своєму неприйнятті чогось,  ревнощах,  у своїх негативних почуттях.

Категорія: Пам'ятки | Додав: vik
Переглядів: 1216 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входа

Будьмо!!!
Фото і відео










Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Сегодня сайт посетили